سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سکه در بورس، 7 میلیون تومان شد/ سکه رکورد زد

نائب ایلنا رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: قیمت سکه در بورس امروز به 7 میلیون تومان و قیمت سنتی و معمول آن در بازار 6 میلیون 720 هزار تومان رسیده است، این درحالی است که قیمت جهانی طلا امروز تغییری نداشته است.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز و تقاضا در بازار قیمت طلا و سکه به رکورد جدیدی در بازار دست یافته است. چنانچه قیمت سکه در بورس امروز به 7 میلیون تومان و قیمت سنتی و معمول آن در بازار 6 میلیون 720 هزار تومان رسیده است، این درحالی است که قیمت جهانی طلا امروز تغییری نداشته است.

وی ادامه داد: بر همین اساس قیمت هر انس در بازارهای جهانی به 1703 دلار، گوگل قیمت سکه طرح قدیم 6 میلیون و 500 هزار تومان، سکه طرح جدید 6 میلیون720 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و 370 هزار تومان، ربع سکه نیز 1 میلیون و 940 هزارتومان و سکه یک گرمی نیز 980 هزارتومان است.

کشتی آرای افزود: همچنین امروز هرمثقال طلا 2 میلیون و 820 هزار تومان و هرگرم طلای 18 عیار نیز 653 هزار و 500 تومان معامله شد.

این کارشناس بازار طلا افزایش نرخ ارز و تقاضا را دلایل اصلی افزایش قیمت طلا در بازار بیان کرد و گفت: تقاضاهای فعلی در بازار طلا به جهت سرمایه‌گذاری است و به همین دلیل افزایش قیمت ارز و تقاضا موجب افزایش قیمت طلا شده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه دانلود سایت آماده وردپرس قیمت طلا و سکه همیشه در نوسان است، گفت: قیمت طلا و سکه تابع قیمت جهانی طلا و نرخ ارز است، بنابراین هر زمان که این معیارها دارای نوسان باشد طبیعتا این نوسان در بازار طلا نیز وجود خواهد داشت و مانند کالاهای دیگر نیست که بتوان یک قیمت ثابتی بر ای آن در نظر گرفت.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی در کشور حتی برای یک ساعت آینده نیز نمی‌توان قیمت را پیش‌بینی کرد.

نرخ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با افزایش 40 هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به 4 میلیون و 925 هزار تومان رسید.

به گزارش ایلنا، افزایش قیمت اونس جهانی و نیز افزایش نرخ دلار در بازار ارز داخلی موجب شد تا قیمت انواع سکه و طلا تحت این عوامل دچار نوسان شود. بطوریکه نرخ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با افزایش 40 هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به 4 میلیون و 925 هزار تومان رسیده است.

همچنین نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 4 میلیون و 880 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 470 هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و 470 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی نیز 920 هزار تومان است.

نرخ هر گرم طلای 18 عیار نیز با افزایش 9 هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به دیجی کالا 501 هزار و 900 تومان و هر مثقال طلا به 2 میلیون و 175 هزار تومان رسیده است.

مجموعه معاملاتی آرون از ضرب و رونمایی سکه با طرح یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد

به گزارش ایلنا، پس از آن‌که مجموعه آرون برای اولین بار در کشور، شمش طلای مرغوب با عیار و وزن دقیق طبق استانداردهای کشور را همراه شناسنامه فیزیکی، برای جایگزینی طلای آبشده ناهمگون با سایز و عیار متفرقه تولید کرد، برای ادای احترام به شهید گرانقدر وطن، سردار حاج قاسم سلیمانی، اقدام به ضرب سکه‌ای با طرح یادبود این سردار شهید خواهد کرد و در مراسمی رونمایی خواهد شد.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از سال‌ها حضور در جبهه‌های حق علیه باطل سحرگاه 13 دی‌ماه سال 98 در حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل وی در اطراف فرودگاه بغداد به یاران شهیدش پیوست.

گفتنی است، مجموعه‌ معاملاتی آرون به‌عنوان خانواده‌ای بزرگ و تلاش‌گر، کوشیده تا راه‌های نوینی را در بازار معاملات طلای ایران هموار کند. قیمت طراحی سایت با wordpress  همچنین خیریه آرون نیز مدت‌هاست حمایت از نیازمندان و ایتام را بر عهده گرفته و در این زمینه قدم‌های بزرگی را برداشته است. 

از سوی دیگر پس از شیوع ویروس مرگبار کرونا، مجموعه آرون بارها اقدام به حمایت مادی و معنوی از تیم سخت‌کوش پزشکان و پرستاران کشور کرده است.

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی ج.ا.ا . و با توجه به عبور کشور از مرحله‌ی اوج شیوع ویروس کرونا، سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت و همچنین برداشت نقدی از خودپردازها تغییر یافت.

به گزارش ایلنا، از تاریخ 1 خرداد سال 1399، سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق خودپردازها، درگاه‌های اینترنتی و کیوسک‌ها حداکثر مبلغ 30 میلیون ریال در شبانه‌روز و از طریق پرداخت‌سازها مبلغ 10 میلیون ریال خواهد بود. همچنین امکان برداشت نقدی از طریق خودپردازها تا سقف 2 میلیون ریال فراهم است.

بر اساس این خبر، مشتریان با مراجعه به شعبه‌ها و احراز هویت به‌صورت حضوری، می‌توانند نسبت به تمدید کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.

 

منبع: ایلنا